هسته پیشرفتویژه

نخستین عهدواره ملی هفته پیشرفت در جزیره هرمز برگزار گردید

 

 

در سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نخستین عهدواره ملی پیشرفت در جزیره هرمز برگزار شد.
این عهدواره با حضور گروه‌های مختلف مردمی متشکل از مجموعه های موفق مردمی در ۱۰ گروه متشکل از آقایان و بانوان تشکیل شده و ضمن بررسی مفاهیم حوزه پیشرفت، تفاوت های پیشرفت و توسعه و پیامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی  فرهنگ توسعه مورد گفتگو قرار گرفت.
در نخستین عهدواره ملی پیشرفت با رویکرد نوآوری باز، سند توسعه منطقه ای جزیره هرمز مورد مطالعه موردی قرار گرفت و گروه های مختلف با رویکرد حل مسئله های مردمی به گفتگو با مردم، انجام مصاحبه های عمیق پرداختند و طی سه روز به بررسی نقاط قوت و ضعف سند توسعه جزیره، ارائه راهکارهای نوآورانه متکی بر ظرفیت های منطقه ای و توانایی های هسته های بومی پرداختند.
گروه های ۱۲گانه با ترکیبی متنوع از اعضاء در عرصه های مختلف پیشرفت کشور به فعالیت پرداختند و ایده های عملیاتی ارائه شده در جلسه اختتامیه با بررسی رویکردهای کسب وکاری، محیط زیستی و گردشگری با بهره گیری از پتانسیل های مردمی ارائه گردید.
در جلسه اختتامیه ایده های ارائه شده توسط تیم داوری متشکل از دکتر عسگری آزاد، دکتر عبدالملکی و دکتر درویش بررسی و با احتساب آرا کسب شده، گروه ها و طرح های برتر، انتخاب و به برگزیدگان جوایزی اهدا گردید.

در این عهدواره که به مدت سه روز در جزیره هرمز به طول انجامید گروه های مختلف هنری بومی محلی و الگو های موفق تفریح و نشاط در غالب برنامه های تلویزیونی و جُنگ های شبانه برای مردم جزیره به هنرنمایی پرداختند .

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن